Screening rakoviny prsu

Domů / Pro pacienty / Důležité informace / Screening rakoviny prsu

Mamografický screening je program sekundární prevence rakoviny prsu, ve kterém je každé ženě v ČR od 45 let umožněno jednou za dva roky (bez omezení horní věkové hranice) preventivní vyšetření mamografem, přestože nemá žádné obtíže. Jeho cílem je vyhledávání léčitelných minimálních nádorů v prsní žláze.
V České republice byl screening zahájen na podzim roku 2002 a provádět ho smějí jen akreditovaná mamodiagnostická centra, k nimž patří i BREAST UNIT PRAGUE, které se řadí k největším centrům v České republice. Tato centra prošla náročným schvalováním a musí vždy po několika letech při tzv. reakreditacích dokazovat svou neměně vysokou kvalitu v mnoha kritériích.

Screeningu se může účastnit každá žena od 45 let, která má žádanku od gynekologa nebo praktického lékaře, vystavenou jednou za dva roky. V současné době je screeningová mamografie dostupná ve všech regionech, jejich seznam je možné získat například na webovských stránkách http://www.mamo.cz/http://www.zdravaprsa.cz/ či na bezplatné AVON lince proti rakovině prsu 800 180 880.

Objednejte se on-line do jednoho z našich pražských mamacenter, zabere Vám to dvě minuty, termín si vyberete sama. Stačí kliknout sem.